Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost Vás zve na debatu "Quo vadis - česká zahraniční politika" pořádanou jako součást Festivalu demokracie, který je doprovodným programem konference Forum 2000.

Česká zahraniční politika čelí dlouhodobě kritice kvůli své nekonzistenci. Nedostatek soudržnosti mezi politickou elitou způsobuje, že kroky vlády a prezidenta jsou často protichůdné. Česká zahraniční politika proto může být vnímána jako nepředvídatelná.

Jakou agendu by měla přijmout nová vláda? Jaká opatření povedou k větší soudržnosti?

Naše pozvání přijali:

Cyril Svoboda, bývalý ministr zahraniční věcí, CEVRO Institut

Vlaďka Votavová, ředitelka, AMO

Petr Kolář, bývalý velvyslanec v USA a Rusku

Christian Kvorning Lassen, výzkumník, EUROPEUM

Daniel Anýž, komentátor Hospodářských novin

Debata se uskuteční 10. října 2017 od 18:00  v Ústředí Českobratrské církve evangelické (Jungmannova 22/9, Praha 1)  za moderace Jana Macháčka, předsedy správní rady Institutu pro politiku a společnost.

Debata bude probíhat v anglickém jazyce bez tlumočení.