Evropské liberální fórum a Institut pro politiku a společnost si Vás dovolují pozvat ke sledování online konference "Realita a sci-fi scénáře digitální revoluce".

Videozáznam

EU se učí žít s fenomény dnešní doby ovlivňujícími životy každého z nás – umělou inteligenci a digitalizací. Digitální revoluce je některými vnímána za největší výzvu lidstva od dob industrializace, a proto je kolem ní mnoho otazníků. EU má v oblasti robotizace a automatizace ambici stát se světovým lídrem udávajícím trendy. Tato revoluce s sebou nepřináší pouze tolik potřebné inovace, ale také rizika spojená s kyberbezpečností. Mezi ně patří například hackerské útoky, nesprávná manipulace s citlivými daty nebo jakékoli zneužití nových technologií. Transatlantická spolupráce se bude v následujících letech soustředit na bezpečné vybudování 5G sítí. Tohle vše úzce souvisí s geopolitickými vztahy mezi EU, USA a Čínou. Na každou výzvu a rizika musíme být perfektně připraveni.


Program:

Úvodní slovo pronese Csaba Tóth, člen správní rady Evropského liberálního fóra.

16:00-16:45
Panel 1: Umělá inteligence – Reálná rizika a příležitosti (pracovním jazykem je čeština)

Alžběta Krausová, vědecká pracovnice, Oddělení soukromého práva, Ústav státu a práva AV ČR

Michal Pěchouček, ředitel, Centrum umělé inteligence FEL ČVUT; technický ředitel, Avast


16:45-17:30
Panel 2: Umělá inteligence ve vzdělávání, kultuře a audiovizuálním odvětví (pracovním jazykem je čeština)

Ondřej Kovařík, poslanec, Evropský parlament (Renew Europe)

Michal Černý, šéfredaktor, EdTech KISK; vyučující, Katedra informačních studií a knihovnictví, Filizofická fakulta, Masarykova univerzita


17:30-18:15
Panel 3: Kyberbezpečnost – Jak odolat útokům jakéhokoliv druhu? (pracovním jazykem je angličtina)

Iva Tasheva, spoluzakladatelka a vedoucí oddělení kybernetické bezpečnosti, CyEn

Alberto Zilio, ředitel, Public Affair – Europe, AT&T


Online konference se bude konat dne 11. 6. 2020 v čase 16:00-18:15 a sledovat ji můžete na facebookovém profilu Institutu pro politiku a společnost.

 

Tlumočnické služby budou zajištěny. 

 

Moderátorem akce je Martin Sedláček z Institutu pro politiku a společnost.

Organizátorem akce je Evropské liberální fórum (ELF) za asistence Institutu pro politiku a společnost. Akce je kofinancována Evropským parlamentem. Evropský parlament nenese odpovědnost za obsah programu, ani za způsob, jakým s ním bude nakládáno. Názory, které zde budou prezentovány, se nemusí nezbytně shodovat se stanovisky Evropského parlamentu a Evropského liberálního fóra.