Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost organizuje kulatý stůl v návaznosti na debatu Financování zdravotnictví (8. září 2016).

Zdravotní pojišťovny představují jedny z klíčových subjektů ve zdravotnictví. Přesto se však ani 25 let od zavedení systému veřejného zdravotního pojištění nepodařilo jasně definovat jejich roli. Schází jim dostatečné nástroje k tomu, aby se mohly odlišit a konkurovat si ve prospěch pacientů i systému jako celku. Objevují se tak názory zpochybňující legitimitu existence více zdravotních pojišťoven. Přitom zahraniční příklady ukazují, že cesta k efektivnějšímu zdravotnictví vede skrze systém pluralitní systém.

Jaká má být role zdravotních pojišťoven? Proč české zdravotnictví dostatečně nevyužívá pluralitní systém zdravotních pojišťoven? Jak zlepšit jejich řízení a kontrolu fungování?

Helena Rögnerová – ředitelka odboru pro dohled nad zdravotním pojištěním, Ministerstvo zdravotnictví

Jaroslava Kunová – výkonná předsedkyně Asociace nemocnic ČR

Pavel Frňka – předseda zdravotní sekce Svazu zdravotních pojišťoven

Daniel Hodyc – partner ADVANCE Healthcare  Management Institute

Kulatý stůl se bude konat dne 29. září 2016 a je jen pro zvané hosty.

Setkání moderuje Adam Vojtěch, vedoucí skupiny pro zdravotnictví při Ministerstvu financí ČR.

PDF ke stažení