Institut pro politiku a společnost Vás zve ke sledování online debaty “Rozhovor o (staronové) Íránské jaderné dohodě”, který se uskuteční 14. dubna 2022.

Videozáznam

Každým dnem se očekává uzavření tzv. íránské jaderné dohody, respektive návratu Spojených států k dohodě. Jde o rozporuplný krok, který nemusí mít dlouhého trvání. Je totiž neoficiálně chápáno, že dohoda bude platit pouze do příštích amerických prezidentských voleb. Pak bude vše záviset na tom, kdo se v USA ujme křesla v Bílém domě. Joe Bidenovi trvá návrat k dohodě už více než rok, a dohody stále dosaženo nebylo. Přitom šlo v předvolební kampani o jednu z jeho priorit.

Na co Spojené státy čekají? V čem bude spočívat upravená íránská jaderná dohoda? Jak daleko je Írán od dokončení jaderné zbraně? Jak jsou vyjednávání ovlivněna konfliktem na Ukrajině? A co všechno bude Íránu v případě dosažení dohody umožněno?

Vystoupí Josef Kraus, vedoucí Bezpečnostních a strategických studií, Katedra politologie, Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita

Moderátorem rozhovoru je Jan Havlíček, analytik Institutu pro politiku a společnost

Akce se bude konat dne 14. 4. 2022 v čase 17:00–17:30 a bude přenášena živě na Facebooku Institutu pro politiku a společnost.