Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost Vás zve na debatu Ruská asertivita na hranicích. Hrozba pro demokratické systémy středoevropských států?

Zejména od roku 2014, kdy proběhla anexe Krymu a začíná konflikt na východě Ukrajiny, dochází k výrazným změnám chování Ruska v mezinárodním prostoru. Rusko posiluje své aktivity proti zemím považovaným za nepřátelské. Ruské zpravodajské a vlivové operace a masivní produkce propagandy a dezinformací jsou tak jednou z dalších výzev pro stále poměrně mladé středoevropské demokracie.

Diskutovat budou:

Tinatin Khidasheli, bývalá ministryně obrany Gruzie

Jaroslav Bžoch, místopředseda zahraničního výboru, Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky

Greta Monika Tučkutė, poradce ministra národní obrany, Litva

Andrey Pivovarov, předseda hnutí Otevřené Rusko

Jan Šír, Katedra ruských a východoevropských studií, Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy

Jonáš Syrovátka, koordinátor projektu České volby v éře dezinformací, Prague Security Studies Institute

Moderuje Ondřej Soukup, novinář, Hospodářské noviny

Pracovním jazykem je angličtina.

Akce se uskuteční 9. října 2018 od 17:00 v Rezidence Ostrovní, Ostrovní 222/8, 110 00 Praha 1Tato akce je součástí Festivalu demokracie,
doprovodného programu konference Forum 2000.