Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Fotogalerie

Institut pro politiku a společnost pořádá další ze setkání předních představitelů vrcholné české i evropské politické scény a diplomacie s nejvyššími zástupci významných firem a podniků.

Tentokráte se sejdeme s velvyslancem Slovenské republiky v Česku J.E. Peterem Weissem a europoslancem hnutí ANO Pavlem Teličkou, bývalým evropským eurokomisařem a místopředsedou frakce ALDE.

V rámci setkání se řečníci budou věnovat především právě probíhajícímu slovenskému předsednictví Rady Evropské unie, které Slovensko převzalo v mimořádně komplikované a složité situaci.  J.E. Peter Weiss by rád přiblížil přípravy SR na první předsednictvo, priority a jejich volbu. Oba vystupující se dále vyjádří k výsledkům bratislavského summitu a čeho dosud v rámci předsednictví naši sousedé dosáhli. Do budoucna bude muset Rada EU řešit palčivé otázky, jako např. migraci a bezpečnost, stav eurozóny, řecký dluh, brexit. Dalším tématem bude také regionální pozice V4 v kontextu iniciativy států jihovýchodní Evropy, německé pozice, atp.

Setkání proběhne 7. října za moderace Jana Macháčka, předsedy správní rady Institutu pro politiku a společnost. Setkání je určeno pouze pro zvané hosty.