Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost Vás zve na další ze série debat o právu, nad kterou převzal záštitu první místopředseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček, tentokráte s názvem "Služební zákon v praxi".

Zákon schválený v roce 2002 byl po mnoha letech a řadě odkladů nahrazen Zákonem o státní službě číslo 234/2014 Sb., jednotlivé jeho části začaly postupně platit.

Osvědčil se služební zákon a splnil očekávání? Přinesl profesionalizaci a odpolitizování výkonu státní správy? Přinesl personální stabilizaci ve veřejné správě? Které problémy je třeba upravit co nejdříve? Jakou chceme mít veřejnou správu ve výhledu 10 let?

Debatovat budou:

Radek Vondráček, poslanec a první místopředseda PSP ČR

JUDr. Rudolf Pospíšil, 1. místopředseda Odborového svazu státních orgánů a organizací

Jan Lišák, státní tajemník úřadu Ministerstva spravedlnosti

Edvard Outrata, bývalý předseda ČSÚ, působil ve státní správě Kanady, bývalý místopředseda Senátu

Státní tajemník (TBA)

Debata se uskuteční 26. června 2017 od 17:00 hodin v Poslanecké sněmovně (Sněmovní 4, místnost č. 106) za moderace Milana Hamerského, politologa, ústavního právníka a externího spolupracovníka Institutu v oblasti práva.