Aktuálně

Vystoupí:
J.E. Christoph Israng
Martin Zeil
Martin Kastler
Tomáš Kafka
Zuzana Lizcová
Moderuje:
Jan Macháček

Evropské liberální fórum (ELF) pořádá ve spolupráci s Institutem pro politiku a společnost a s nadací Friedricha Naumanna debatu s názvem Staronová vláda: budoucnost velké koalice v Německu.

Po vnitrostranickém referendu u německých sociálních demokratů je přinejmenším jedna věc jasná: Německu bude už zase vládnout velká koalice mezi křesťanskými a sociálními demokraty v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou. Ačkoliv jednání trvalo nezvykle dlouho, výsledek dokazuje stabilitu německé politiky. Na druhou stranu hrozí, že se stabilita rychle změní ve stagnaci. Odborníci se obávají, že nové obsazení velké koalice obzvláště v osobě sociálnědemokratického ministra financí by mohlo znamenat odvrácení se od dosavadního směřování ke stabilitě v evropské monetární politice. Součástí nové koaliční smlouvy je také mezi obyvateli stále méně oblíbená otevřená imigrační politika.

Dokáže staronová vláda najít recept, jak přitáhnout voliče zpět od stále populárnější AfD? Jakou strategii by Německo mělo zvolit v obranné politice, obzvláště v kontextu nejisté podpory od USA a stále silnějšího ruského vlivu v Evropě? A jaký vliv bude mít otevřená imigrační politika na další politický, ekonomický i společenský vývoj Německa?

Vystoupí:

J. E. Christoph Israng, velvyslanec, Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze

Martin Zeil, bývalý bavorský místopředseda vlády a ministr pro vědu, infrastrukturu, dopravu a technologie

Martin Kastler, bývalý poslanec Evropského parlamentu, Nadace Hanns Seidel

Tomáš Kafka, zástupce náměstka pro řízení sekce evropské, Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Zuzana Lizcová, výzkumný pracovník, Asociace pro mezinárodní otázky

Moderuje:

Jan Macháček, předseda správní rady, Institut pro politiku a společnost

Akce se uskuteční 17. dubna 2018 od 17:00 v Šebkově paláci, Politických vězňů 7, Praha. Pracovním jazykem je angličtina bez překladu.


Registrace

Políčka označená * jsou povinná

Subjekt údajů dává odesláním přihlášky souhlas se zpracováním svých osobních údajů (jména, příjmení, emailu a případně dotazu pro řečníka) spolkem Institut pro politiku a společnost, z. s., sídlem Babická 2329/2, 149 00 Praha, IČ: 227 68 670 za účelem registrace na uvedenou debatu nebo akci pořádanou Institutem pro politiku a společnost z. s.

Více informací o rozsahu a způsobu zpracování Vašich osobních údajů za tímto účelem najdete zde.

Chci i v budoucnu dostávat informace o akcích pořádaných Institutem pro politiku a společnost z. s.

Subjekt údajů dává odesláním přihlášky souhlas se zpracováním svých osobních údajů, tedy jména, příjmení, emailu a jiných kontaktních údajů spolkem Institut pro politiku a společnost, z.s., sídlem Babická 2329/2, 149 00 Praha, IČ: 227 68 670. Institut pro politiku a společnost, z.s. zpracuje osobní údaje pro účely zasílání pozvánek na budoucí akce a informování o aktivitách Institutu pro politiku a společnost prostřednictvím emailu. Subjekt údajů má možnost udělený souhlas kdykoliv odvolat korespondenčně nebo emailem na office@politicsandsociety.cz.

Více informací o rozsahu a způsobu zpracování Vašich osobních údajů za tímto účelem najdete zde.

Organizátorem debaty je Evropské liberální fórum (ELF) za asistence Institutu pro politiku a společnost  a nadace Friedricha Naumanna a kofinancované Evropským parlamentem. Evropský parlament nenese odpovědnost za obsah programu, ani za způsob, jakým s ním bude nakládáno. Názory, které zde budou prezentovány, se nemusí nezbytně shodovat se stanovisky Evropského parlamentu a Evropského liberálního fóra.