Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Fotogalerie

Evropský kontinent prochází nejobtížnější etapou za posledních 70. let. Na východě se poprvé od 2. světové války velká mocnost snaží vojenskou silou přepsat mapu kontinentu. Jižní Středomoří a arabský svět se v bezprostředním sousedství Evropy propadají do víru extremistického násilí, které zvyšuje migrační tlak na Evropu a zároveň přitahuje tisíce zradikalizovaných evropských občanů.

Politické jádro kontinentu – Evropská unie – se zároveň obtížně dostává z globální hospodářské krize počátku tohoto desetiletí; ekonomická krize hrozí s vítězstvím extrémní levice v Řecku přejít v krizi politickou.

Významným předpokladem schopnosti EU čelit nestabilitě v bezprostředním sousedství je síla evropského hospodářství, a tedy nastartování růstu. Klíčovým elementem v této souvislosti jsou investice do budoucnosti – do vědy a do vzdělání, do dopravních sítí, a také do obrany. Těchto investic budou evropské státy pouze schopny, dokáži-li zabránit daňovým únikům nadnárodních společností – EU v tomto ohledu představuje vhodný rámec pro hledání řešení.

Jak si Evropská unie poradí s těmito výzvami, které ohrožují stabilitu, prosperitu a bezpečnost našeho kontinentu? Své odpovědi na platformě Institutu pro politiku a společnost nabídne předseda liberální frakce v Evropském parlamentu Guy Verhofstadt, úspěšný belgický premiér, který za necelých 10 let svého mandátu snížil státní dluh o více než čtvrtinu, nastartoval hospodářský růst a stal se jedním z nejvýraznějších politických lídrů na úrovni EU. O roli České republiky v řešení zmíněných problémů s ním bude diskutovat Andrej Babiš, místopředseda vlády České republiky, ministr financí a předseda Hnutí ANO.

Diskusi bude moderovat Pavel Telička, první český eurokomisař a 2. místopředseda liberální frakce v Evropském parlamentu.

Pátek, 27. 2. 2015, od 16:00 hodin, Schebek Palace, Politických hrdinů 7, Praha Vystoupí Guy Verhofstadt, Pavel Telička, Andrej Babiš.

sample_euro