Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Fotogalerie

Evropské liberální fórum a Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Pražským domem Vás srdečně zve na diskusi na téma Transatlantický obchod v éře Donalda Trumpa: Nová strategie pro Evropu.

Hlavními tématy debaty bude obchodní válka a možnosti spolupráce vedoucí ke snížení sazeb a k celkové liberalizaci obchodu. Jaké jsou důsledky a dopady na vzájemné vztahy EU a USA? Řečníci budou dále diskutovat problematiku měnící se pozice USA v mezinárodním hospodářství. Přijďte se seznámit s možnostmi nových obchodních dohod mezi EU a dalšími zeměmi.

Jakou strategii by měla Evropa uplatňovat v době krize transatlantického obchodu? Existuje nějaká strategie? Jaké nápady a nástroje jsou za evropským přístupem a skutečně fungují? Jaký je další možný rozvoj transatlantického obchodu? Existuje nějaká ambice podepsat novou obchodní dohodu v současném klimatu? Bude mít Velká Británie lepší pozici v obchodním jednání po Brexitu?

Řečníci:

Dita Charanzová, Poslankyně Evropského parlamentu; Místopředsedkyně Výboru pro vnitřní trh (IMCO),  ALDE/ ANO,

Ivan Hodáč, Zakladatel a prezident Aspen Institute Central Europe,

Petr Zahradník, Člen Evropského hospodářského a sociálního výboru,

Bruno Lété, Výzkumný pracovník německého Marshallova fondu Spojených států.

Debata se bude konat dne 20. listopadu 2018 v Pražském domě (Avenue Palmerston 16, Brusel). Debatu moderuje Jan Macháček, předseda správní rady, Institut pro politiku a společnost.

R.S.V.P: praguehouse@praha.eu

 

Událost je organizována Evropským liberálním fórem (ELF) za asistence Institutu pro politiku a společnost a kofinancována Evropským parlamentem. Evropský parlament nenese odpovědnost za obsah programu, ani za způsob, jakým s ním bude nakládáno. Názory, které zde byly prezentovány, se nemusí nezbytně shodovat se stanovisky Evropského parlamentu a Evropského liberálního fóra.