Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Israel Public Diplomacy Forum pořáda debatu na téma Trump, NATO a Střední východ.

Debata se zaměří na podobnosti a rozdíly ve strategických přístupech mezi novou Trumpovou administrativou a postojem EU a NATO vůči událostem na Středním východě. Zvláštní pozornost bude věnována potenciální americko-ruské dohodě o Ukrajině, občanské válce v Sýrii, válce proti ISIS  a roli Iránu v tomto konfliktu.

Hlavními řečníky debaty jsou:

Prof. Eytan Gilboa, expert na mezinárodní komunikaci, veřejnou diplomacii a politiku USA na Středním Východě,  ředitel Centra pro mezinárodní vztahy Univerzity Bar-Ilan v Izraeli
Tomáš Pojar, diplomat a bezpečnostní analytik
Jan Fingerland, publicista, Český rozhlas
Marek Hudema, redaktor, Hospodářské noviny

Přijďte s námi a moderátorem Petrem Kolářem, bývalým velvyslancem v USA a Rusku, diskutovat 29. března od 17:00 hodin do Schebkova paláce (Politických vězňů 936/7, Praha 1).

Pracovním jazykem je angličtina bez tlumočení do českého jazyka.