Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost a Americké centrum si Vás dovoluje pozvat na třetí debatu o amerických prezidentských volbách.

45americke-centrum. prezidentem Spojených států amerických byl zvolen Donald Trump. Toto rozhodnutí voličů však vyvolává více otázek než odpovědí. Na prvním místě jsou samozřejmě otázky stran bezpečnosti ve světě. Jakou budoucnost čeká NATO? Jakou politiku bude Trump prosazovat k Číně, Británii, Blízkému Východu či Rusku?

Zájem vzbuzují i další témata, především pak ekonomická. Trumpův plán je být opět nejsilnější ekonomikou na světě. Co čeká trhy, americkou politiku a ekonomiku? Jaký osud stojí před TTIP?

Jak se nový americký prezident vypořádá s klimatickou změnou, kterou ve své předvolební kampani označil za hoax?

V panelu zasednou:

Anna Shavit, odbornice na politický marketing, Katedra marketingové komunikace a PR (FSV) Univerzity Karlovy
Petr Kolář,  bývalý velvyslanec v Rusku a USA
Daniel Anýž, redaktor české verze časopisu Newsweek
Veronika Bednářová, kulturní novinářka a zahraniční reportérka
Jan Macháček, předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost, komentátor Lidových novin

Přijďte s námi a moderátorkou Marcelou Voženílkovou, analytičkou Institutu pro politiku a společnost, diskutovat ve čtvrtek 23. února od 18:00 hodin do Amerického centra (Tržiště 13, Praha).

Kapacita sálu již byla naplněna, děkujeme za pochopení.