Aktuálně

Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské náměstí 31
Praha
Vystoupí:
Radek Zlesák
Jakub Landovský
Petr Boháček
Oldřich Bureš
Jan Ludvík
Moderuje:
Roman Máca

Institut pro politiku a společnost Vás zve na veřejnou debatu na téma Trumpova chyba, nebo krok k míru? Stahování USA z Iráku a Sýrie.

Rozhodnutí o odchodu amerických vojáků ze Sýrie vyvolalo bouři v USA i na mezinárodním poli a odchod ministra obrany Jamese Mattise. Už loni v březnu přitom začaly Spojené státy s částečným stahováním jednotek z Iráku. Hlavním důvodem je podle prezidenta Donalda Trumpa konec boje s Daesh (IS).

Byli skutečně islámští fundamentalisté poraženi? Nejedná se o zradu především kurdských milicí YPG? Není stahování amerických jednotek unáhleným rozhodnutím ohrožujícím křehký mír v tomto regionu? Nebo naopak povede k dlouhodobému míru a stabilizaci lokálních sítí? Kdo převezme roli Američanů? Posílí díky tomu Putinovo Rusko?

Potvrzenými hosty jsou:

Radek Zlesák, poslanec; člen výboru pro obranu (ANO)

Jakub Landovský, náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie, Ministerstvo obrany (ČSSD)

Petr Boháček, analytik, Asociace pro mezinárodní otázky

Oldřích Bureš, vedoucí Centra bezpečnostních studií, Metropolitní univerzita Praha

Jan Ludvík, výzkumný pracovník Střediska bezpečnostní politiky IPS FSV, Univerzita Karlova

 

Moderátorem debaty je Roman Máca, analytik Institutu pro politiku a společnost.

Pracovním jazykem je čeština.

Debata se bude konat dne 27. 2. 2019 v čase 17:00-19:00 v aule Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Václavské náměstí 31, Praha.

 

Registrace

Políčka označená * jsou povinná

Subjekt údajů dává odesláním přihlášky souhlas se zpracováním svých osobních údajů (jména, příjmení, emailu a případně dotazu pro řečníka) spolkem Institut pro politiku a společnost, z. s., sídlem Babická 2329/2, 149 00 Praha, IČ: 227 68 670 za účelem registrace na uvedenou debatu nebo akci pořádanou Institutem pro politiku a společnost z. s.

Více informací o rozsahu a způsobu zpracování Vašich osobních údajů za tímto účelem najdete zde.

Chci i v budoucnu dostávat informace o akcích pořádaných Institutem pro politiku a společnost z. s.

Subjekt údajů dává odesláním přihlášky souhlas se zpracováním svých osobních údajů, tedy jména, příjmení, emailu a jiných kontaktních údajů spolkem Institut pro politiku a společnost, z.s., sídlem Babická 2329/2, 149 00 Praha, IČ: 227 68 670. Institut pro politiku a společnost, z.s. zpracuje osobní údaje pro účely zasílání pozvánek na budoucí akce a informování o aktivitách Institutu pro politiku a společnost prostřednictvím emailu. Subjekt údajů má možnost udělený souhlas kdykoliv odvolat korespondenčně nebo emailem na office@politicsandsociety.cz.

Více informací o rozsahu a způsobu zpracování Vašich osobních údajů za tímto účelem najdete zde.