Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost Vás srdečně zve na business breakfast s názvem Uber vs. Taxi - jak mají vypadat česká pravidla pro (alternativní) taxislužby?

Platformy jako Uber, Taxify, nebo americký konkurent Lyft, otevírají trh s osobní přepravou i pro jiné, než licencované řidiče taxislužby. Tím, na rozdíl od tradičních poskytovatelů, zvyšují konkurenci a tlačí na cenu a kvalitu služeb. Dávají možnost běžným lidem vydělávat si jako řidiči a především zákazníkům nabízejí levnější alternativu ke klasickému taxi. V tomto klíčovém bodě ale právě Uber a spol. naráží na stávající českou legislativu. Navíc čelí především obviněním z neplacení daní.

Jak vyřešili regulace Uberu a dalších platforem včetně jejich zdanění na Slovensku a v Estonsku? Jaké jsou minimální požadavky na bezpečnost a pojištění? A jak mají vypadat česká pravidla, aby ochránila spotřebitele a neuzavřela trh konkurenci?

 

Řečníci:

Kalle Palling, poslanec estonského parlamentu, Reformní strana

Ondřej Malý, náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR pro internetizaci

Mateusz Litewski, regionální manažer, Uber Technologies

Martin Kolovratník, poslanec PSP ČR, předseda Podvýboru pro dopravu

 

Moderátor:
Jan Klesla, komentátor Lidových novin

 

Kdy: 12. dubna 2018

Pracovním jazykem je angličtina bez zajištění tlumočnických služeb.

Akce je pouze pro pozvané.

PDF ke stažení