Institut pro politiku a společnost Vás zve ke sledování online debaty Válka na Ukrajině a její dopad na světové velmoci, která se uskuteční 15. března 2022.

Videozáznam

Válka na Ukrajině přivedla svět na pokraj světového konfliktu. Dopady současné krize a potenciální světové války na civilní obyvatelstvo a ekonomiku se nyní probírají z mnoha stran. Co se ale v souvislosti s touto krizí bude dít s postavením supervelmocí ve světě?

Patří mezi ně v dnešní době již pouze Čína, Rusko a USA? Jaká je budoucnost NATO? Bude i nadále oslabovat vliv Evropy? V jakém postavení je dnes bývalá koloniální mocnost Velká Británie? Jak by vypadala horká nebo studená válka supervelmocí? Jaké dopady budou mít sankce na ekonomiky Západu, Ruska a dalších částí světa? Může vše skončit bezprecedentní celosvětovou ekonomickou krizí?

Řečníci:

Tomáš Kafka, velvyslanec, Velvyslanectví České republiky v Berlíně

Jaroslav Kurfürst, zvláštní zmocněnec pro otázky Východního partnerství, Ministerstvo zahraničních věcí ČR;  politický geograf

Tomáš Petříček, seniorní nerezidentní výzkumník, Centrum globální politické ekonomie, Ústav mezinárodních vztahů Praha, bývalý ministr zahraničních věcí ČR

Jan Šír, politolog, katedra ruských a východoevropských studií, Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy

Moderátorem debaty je Jan Macháček, předseda správní rady, Institut pro politiku a společnost.

Akce se uskuteční online v úterý 15. března v čase 16:00 – 17:00 hodin a můžete ji sledovat živě na našem YouTubovém a Facebookovém profilu.