Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Fotogalerie

Institut pro politiku a společnost pořádá veřejnou debatu na téma Volby a financovaní volebních kampaní a politických stran - plánované zákonné změny.

V současné době se na půdě Sněmovny jedná o novele zákona o financování politických stran. Součástí debaty je také reforma o financování politických kampaní. Ty by se nově měly řídit podobnými pravidly, jakými se řídila již kampaně pro prezidentské volby. Měl by být zaveden finanční limit na všechny typy kampaně, které by měly být i časově vymezeny.

Ovšem jak by se měly posuzovat mediální výstupy politiků mimo vymezené období pro kampaň? Bude se jednat také o součást předvolebního boje nebo budou vystupovat v rámci své funkce a pozice? Nepřinese novela ještě větší tlak na veřejnoprávní média, která již nyní bojují s politickými stranami o rovném přístupu? A jak vlastně politickou reklamu definovat?

O tom všem a o mnohem dalším se bude diskutovat v rámci debaty o financování politických kampaní, která proběhne ve čtvrtek 11. června v 18:00 v prostorách CERGE-EI, Politických vězňů 7, Praha 1.

Na tato témata přijdou diskutovat spolu s politoložkou Annou Matuškovou:

David Ondráčka, ředitel Transparency International ČR

Jan Outlý, politolog z Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové

Jiří Skuhrovec, analytik projektu Politickefinance.cz

 

Registrujte se zde