Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Liberálním institutem Vás zve na vzpomínkové setkání na Tomáše Ježka

Zemřel jeden z předních českých ekonomů Tomáš Ježek.

Člověk, který se v devadesátých letech podílel na budování nově se rodící demokracie a tržní ekonomiky.

V roce 1989 pomáhal zakládat politickou stranu ODA a byl jedním z prvních, kdo v okruhu reformních ekonomů pochopil, že rychlá a důsledná privatizace musí být základním pilířem ekonomické transformace. Stal se ministrem pro správu národního majetku a jeho privatizaci ve vládě Petra Pitharta.

Do své práce se vrhl s nasazením, po hlavě a s obrovskou energii. Tím začalo dlouhé období jeho působení v českém politickém a veřejném životě, v rámci něhož se Tomáš Ježek snažil vždy prosazovat své hlavní ideje a mravní hodnoty. Byl to otevřený a laskavý člověk. Byl také přesvědčeným liberálem.

Naše pozvání přijali:

Doc. Jiří Schwarz, CSc., Ekonom, ředitel Centra ekonomických a tržních analýz

MUDr. Roman Joch,  Ředitel Občanského institutu

Ing. Pavel Kysilka, CSc., Zakladatel 6D Academy a bývalý viceguvernér České národní banky

Ing. Josef Kotrba, PhD.,  Předseda české pobočky Deloitte

Jan Macháček, předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost

Vzpomínkové setkání se bude konat dne 10. ledna 2018 od 17:00 na Vysoké škole CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1). Moderátorem bude Milan Hamerský, právník a politolog.