Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Českou spořitelnou pořádá business breakfast na téma Zvyšování úspor českých domácností.

Nedostatečné úspory domácností a neschopnost čelit nenadálým výdajům ve výši pouhé třetiny průměrného platu postihuje stále velkou část českých domácností. Vytváří přitom nejen ekonomický, ale i politický problém, protože pociťovaná nejistota a tíseň mohou mít velmi negativní vliv na volební preference a rozhodování i přes objektivní hospodářskou konjunkturu. Řešení přitom úzce souvisí i s problémem finanční gramotnosti.

 

Jak přimět Čechy aby více spořili a vytvářeli si rezervy? Mají vůbec Češi předpoklady k tomu, aby si každý měsíc odkládali určitou částku peněz? Jak by mohly pomoci samotné banky, které disponují informacemi o platbách svých klientů?

 

Diskutovat bude:

Lenka Dupáková, náměstkyně pro mezinárodní vztahy a finanční trhy, Ministerstvo financí

David Navrátil, hlavní ekonom, Česká spořitelna

Martin Řezáč,  předseda, Asociace pro kapitálový trh ČR

Moderátorem business breakfast je Jan Klesla z Lidových novin.

 

Tato business breakfast je pouze pro zvané.