Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA DALŠÍ ANALÝZY

20. 6. 2023

Uprostřed politické a mediální debaty týkající se státního rozpočtu, který v květnu skončil rekordním deficitem 271 miliard korun, přišla zpráva o chystaném utlumení rodných čísel od roku 2025 a jejich nahrazením novým identifikátorem.

Značný ohlas veřejnosti vzbudila plánovaná změna, tedy spíše studie, podle které by nahrazení rodných čísel vyšlo na více než 56 miliard korun. Uprostřed mediální bouře se ocitl ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti), pod něhož jakožto místopředsedu vlády pro digitalizaci by agenda spadala, respektive pod vládní Digitální a informační agenturu.

V době, kdy pětikoalice zvyšuje daně a pravděpodobně se chystá škrtat v platech, jde tak o další vážný a přitom zcela zbytečný reputační šrám.

Komentář – Jan Rovenský, červen 2023

Celý text naleznete v PDF pod odkazem níže.

PDF ke stažení