Kam směřuje česká politika a co můžeme očekávat v nejbližší době? Jak se naše společnost vypořádá s problematikou sucha? A co bude pro svět znamenat, pokud KLDR získá jaderné zbraně? Jednoduše jsou témata, která se dotýkají každého z nás. Naši přední analytici proto pro Vás pravidelně připravují stručné komentáře a v kostce přináší náš pohled na věc.

100 lidí, 100 chutí

V současné době je téměř nemožné vyhnout se koronavirovému šílenství číhajícím na každém kroku. Od konce minulého týdne se díky mnoha různým nařízením české vlády týká každého z nás a my jsme tak svědky největšího omezení osobních svobod v historii samostatného českého státu. Byla nařízení české vlády včasná a dostatečná? Posouzení bychom asi raději měli nechat na všechny nově vzniklé „korona experty“, jichž teď máme ve svých řadách víc než dostatek.

Mediální masáž na Vás čeká téměř všude, a to prostřednictvím televize, rádia nebo sociálních sítí nabízejících nepřeberné množství důležitých, ale také zcela zbytečných, zcestných a paniku vyvolávajících článků, které vystresovaným občanům na klidu určitě nepřidají. Kvalitních médií máme v naší zemi poskromnu, a proto si určitě musíme vážit zpravodajství Českého rozhlasu a České televize, jež své redaktory mají po celém tuzemsku, ale také na mnoha dalších místech celého světa. Často se tak nemusejí spoléhat na agenturní zprávy, jež přebírá většina tuzemských médií.

Ne nadarmo se říká, že sto lidí znamená sto chutí, a tak je samozřejmě naivní si myslet, že každý občan naší země bude čerpat informace pouze ze seriózních zdrojů. Kdy jindy ale můžeme lidem z našeho blízkého okolí vysvětlit, že např. deník Aha, TV Barrandov nebo Parlamentní listy nejsou úplně to pravé ořechové k získávání nejaktuálnějších a nejserióznějších informací? Doba „koronová“ je zcela jistě správným momentem k této diskuzi!