V čele Institutu pro politiku stojí nejen profesionálové, ale především skvělá parta lidí. Dohromady jsme nejaktivnější český politický think-tank, který kultivuje politické prostředí a nabízí řešení aktuálních společenských problémů.

PODÍVEJTE SE NA PROBĚHLÉ AKCE

Jako studentka 2. ročníku Veřejné Zprávy a Veřejné Politiky na Univerzitě sv. Cyrila a Metoděje v Trnavě, jsem začátkem Února nastoupila na pracovní stáž v Institutu pro Politiku a Společnost v Praze. Strávila jsem tady 3 měsíce.

Během těchto 3 měsíců se moje práce zmeriavala převážně na administrativní činnosti jako příprava podkladů pro debaty, posílání pozvánek, psaní reporotov či překlad anotaci. Také jsem se pravidelně účastnila různých debat které institut organizoval na kterých jsem vypomáhala. Nejvíce co se mi na práci v Institutu líbilo byla rozmanitost všech témat kterým se institut věnuje, díky kterým jsem si každou debatou rozšiřovala svůj všeobecný rozhled,

Když tak nad tím přemýšlím nevím vybrat pouze pár konkrétních záležitostí které se mi zde líbily. Musím říci že se mi líbila každá uspořádána debata bez ohledu na téma, protože na každé z nich jsem se dozvěděla něco nového a zajímavého samozřejmě některé byly přínosnější jiné méně avšak každá mi něco dala.

Tato stáž mě naučila hodně teoretických i praktických dovedností a odhalila mi úplně jiný typ práce na jaký jsem byla dosud zvyklá.

Jelikož mám dvě školy potřebovala jsem se několik pátků zúčastnit výuky která probíhala na Slovensku. Institut mi to bez problémů dovolil. Pracovní doba umožňovala časovou flexibilitu co mi vyhovovalo.

Co se týče negativ které jsem na stáži vnímala jsem si většinu z nich způsobila sama. Jinak mají všichni v institutu opravdu milý a většinou vstřícný přístup. Ze všem rádi pomohou a opravdu se také zajímají která oblast toho kterého stážisty zajímá nejvíce a pokud je to možné podle toho se mu snaží přidělit i robotu.

Pokud bych to měla shrnout, tato stáž mi do života dala cenné zkušenosti, znalosti které v budoucnu ještě určitě využiji. Sice jsem původně očekávala větší propojenost s mým Odborem, nakonec vůbec nejsem zklamaná. Protože jsem se tu opravdu hodně naučila a díky institutu jsem se zúčastnila různých zajímavých akci na které bych se za jiných okolností asi vůbec nedostala.