V čele Institutu pro politiku stojí nejen profesionálové, ale především skvělá parta lidí. Dohromady jsme nejaktivnější český politický think-tank, který kultivuje politické prostředí a nabízí řešení aktuálních společenských problémů.

PODÍVEJTE SE NA PROBĚHLÉ AKCE

Má čtyřměsíční stáž byla příjemnou a také přínosnou zkušeností, jelikož jsem mohla nakouknout do fungování think-tanku a propojit tak své teoretické znalosti ze studia mezinárodních vztahů, diplomacie a ekonomie s praxí.  Jsem velmi ráda, že jsem mohla poznat skvělé nové lidi, ať už ostatní stážisty z různých koutů světa nebo stálé zaměstnance Institutu, kteří byli vždy velmi přátelští a ochotní.

V rámci své stáže jsem pracovala na mnoha úkolech, některé samozřejmě zábavnější než jiné, ale uvědomuji si, že to k tomu patří. Pomáhala jsem s přípravou různých akcí pořádaných Institutem, ať už se jednalo o business breakfast, diskuzí nebo dvoudenní konferenci Digitální Česko pořádané na Ministerstvu zahraničních věcí ČR.
Právě business breakfast mě tematicky bavili asi nejvíce, jelikož se řešila témata spojená s českým prostředím a směřováním české politiky, např. zdravotnictví nebo obchodní vztahy s Německem. Vždy jsem se dozvěděla něco nového a uvědomila si, že často upozaďuji domácí dění na úkor sledování toho zahraničního.

S účastí na jednotlivých akcích bylo spjato i psaní reportů. Dále jsem se dostala i ke psaní monitoru a jednoho policy paperu, kde jsem se zase dostala k úplně jinému tématu (behaviorální ekonomie), které mne velmi zaujalo a můžu říct, že i ovlivnilo. Zároveň jsem si mohla procvičit své schopnosti psát takové texty, k čemuž se během studia málokdy dostanu. Mezi další aktivity patřila pomoc s administrativou, monitoring akcí a překlady textů.

Stáž bych doporučila každému, kdo se zajímá o českou i zahraniční politiku. Díky flexibilní pracovní době i možnosti práce z domova si lze vhodně rozložit své povinnosti v závislosti na studiu i práci, což považuji za velké plus. Celkově jsem za tuto zkušenost opravdu ráda a určitě budu na přátelskou atmosféru v kanceláři Institutu vzpomínat.