V čele Institutu pro politiku stojí nejen profesionálové, ale především skvělá parta lidí. Dohromady jsme nejaktivnější český politický think-tank, který kultivuje politické prostředí a nabízí řešení aktuálních společenských problémů.

PODÍVEJTE SE NA PROBĚHLÉ AKCE

Moje stáž v Institutu pro politiku a společnost byla přínosná a obohacující jak akademicky, tak profesionálně. Vedle každodenních úkolů jsem měl příležitost zúčastnit se debat, zapojit se do zajímavých výzkumů a pracovat na politických monitorinzích. Všichni z vedení Institutu jsou profesionální a vstřícní, což mi velmi pomohlo, když se pro mě práce z domova stala nezbytností, protože mi ročníková práce začala přerůstat přes hlavu.

Institut organizuje a propaguje debaty a konference, které jsou zásadní pro současné dění a pro každého, kdo se o současné problémy zajímá. Obzvlášť zajímavá debata, které jsem se mohl zúčastnit, se týkala současné situace v Sýrii. Jedna věc je číst pohled na situaci na Blízkém Východě, trochu jiné je pak slyšet perspektivu žurnalisty, který strávil nějaký čas v oblasti, kde už roky zuří válka. Mé přání na prohlubování vzdělání, a samotnou stáž do toho lze také zařadit, mělo za cíl rozšířit mé porozumění politickým záležitostem a tohle je příklad události, která toto přání naplnila.

Hlavní proud své kreativní energie jsem směřoval do vytvoření politického přehledu, který spojoval současné politické téma digitalizace s mou rodnou zemí – Kanadou. Dostal jsem značnou svobodu při zkoumání tohoto tématu, a hlavně při sestavování závěrečného výstupu. Tento projekt mi také umožnil vyslechnout a přejmout konstruktivní nápady mé vedoucí, Miroslavy, a využít pomoc externích žurnalistů. Jsem moc vděčný za jejich přínos k mé práci a možnost mít publikovaný oficiální dokument jako výstup z mé stáže.

Budu se opakovat, když řeknu, že práce pro Institut pro politiku a společnost byla zábavná a obohacující. Dali mi chuť věnovat se kariéře zaměřené na politiku, a ačkoliv jsem absolvoval stáž v průběhu semestru, umožnili mi si zodpovědně plánovat čas podle svého. Stáž doporučuji každému, koho zajímá práce v think-tanku pod úžasným vedením.