V čele Institutu pro politiku stojí nejen profesionálové, ale především skvělá parta lidí. Dohromady jsme nejaktivnější český politický think-tank, který kultivuje politické prostředí a nabízí řešení aktuálních společenských problémů.

PODÍVEJTE SE NA PROBĚHLÉ AKCE

V první řádě bych velmi ráda poděkovala za možnost pracovat v Institutu, stáž byla velmi přínosnou zkušeností během mého pobytu v Praze a určitě na ni nezapomenu.

Dlouho jsem zvažovala práci v think-tanku a tato stáž byla skvělým způsobem, jak zjistit něco o fungování takovéto organizace. Užívala jsem si pohled na ostatní, jak pilně pracují a dosahují stanovených cílů. Bylo pro mne velmi přínosné angažovat se v jednotlivých aspektech projektů jako plánování, editování a hledání informací. Všichni byli velmi otevření a přátelští, navíc se Institut nachází ve velmi krásné lokalitě.

Vím, že Institut je přidružený k hnutí ANO a založeno premiérem Andrejem Babišem, ale často jsem byla zmatená z politického i filosofického směru, kterým se Institut ubírá. Možná by bylo užitečné hned ze začátku vysvětlit, jak jsou tyto vztahy nastaveny a jak jsou provázaný jednotlivé vztahy mezi vedením a dalšími orgány.

Možná by bylo přínosné více pracovat s ostatními zaměstnanci. Pokud bychom mohli hlouběji nahlédnout do jejich dlouhodobých projektů, možná by nedocházelo k momentům, kdy jsem nebyla plně vytížena. Některé úkoly pro stážisty působily nahodile, občas jsem tak měla pocit, že nejsou dostatečně využité mé kvality a schopnosti, které jsme při pohovoru probíraly.

Opravdu si vážím příležitosti, které s sebou stáž přinášela, např. návštěvu parlamentu nebo seznámení se s panem Edvardem Outratou, se kterým bylo příjemné povídat si o jeho životních zážitcích a působení v Institutu. Velmi si vážím této stáže a opravdu jsem si užila práci v Institutu a doufám, že se brzy zase potkáme.