V čele Institutu pro politiku stojí nejen profesionálové, ale především skvělá parta lidí. Dohromady jsme nejaktivnější český politický think-tank, který kultivuje politické prostředí a nabízí řešení aktuálních společenských problémů.

PODÍVEJTE SE NA PROBĚHLÉ AKCE

Při magisterském studiu oboru Mezinárodních vztahů na Norské zemědělské univerzitě se mi naskytla možnost absolvovat stáž v Institutu pro politiku a společnost. Z důvodu COVID restrikcí jsem pracovala vzdáleně z domova. I přes tuto nepříjemnost byl pro mě čas strávený v Institutu pro politiku a společnost velkým přínosem. Byla to skvělá příležitost naučit se praktické dovednosti, které mi v budoucnu pomohou v mém oboru.

Během svého působení v IPPS jsem napsala a editovala celou řadu publikací zaměřených zejména na lidská práva, demokracii a COVID. Jako anglický rodilý mluvčí, jsem měla na starosti psaní policy paperů, e-mailů a korekturu analýz, jak od profesionálů – tak i stážistů. Podílela jsem se také na přípravě akce „Výzvy pro transatlantické vztahy“. Bohužel nebyli američtí experti kvůli pandemii schopni přijet do Evropy; tudíž bylo místo nich zapotřebí najít evropské odborníky z oblasti ekonomie, politiky a bezpečnosti – vytvořila jsem tak seznam 100 odborníků, které bylo možné kontaktovat pro naši akci.

Stáž v Institutu pro politiku a společnost byla neocenitelnou zkušeností. I když jsem nemohla být přímo na místě, cítila jsem se opravdu vítána. Prostřednictvím projektů a úkolů, které jsem dostávala, jsem se toho hodně naučila. Líbila se mi spolupráce s Patrícií Petríkovou, Šárkou Prátovou a Kristínou Majerčíkovou a děkuji jim za to, že mi tuto stáž a získání praktických zkušeností v oboru umožnily.