V čele Institutu pro politiku stojí nejen profesionálové, ale především skvělá parta lidí. Dohromady jsme nejaktivnější český politický think-tank, který kultivuje politické prostředí a nabízí řešení aktuálních společenských problémů.

PODÍVEJTE SE NA PROBĚHLÉ AKCE

Ačkoliv pracovní zkušenosti v oblasti politiky a ekonomie již mám ze své předchozí činnosti, rozhodla jsem se pro další stáž v naději, že si své znalosti prohloubím. Po intenzivním hledání stáže, která by obě oblasti naplnila, jsem objevila inzerát poptávky stážistů v Institutu pro politiku a společnost. Bylo mi sice doporučováno, abych se ke stáži v závěrečné fázi svého studia neupisovala, vzhledem k velké časové náročnosti tohoto období, ale nemohla jsem nevyužít takovou příležitost projít si stáží právě v Institutu pro politiku a společnost. Byly v tom spojeny obě mé touhy naučit se více o politice i ekonomii. Po absolvování pohovoru jsem začala svoji čtyřměsíční stáž v Institutu.

Během mé spolupráce v Institutu jsem vytvořila několik dokumentů, tzv. „policy papers“,  a spoluorganizovala jsem debaty, fóra a konference, ze kterých jsem napsala jako výstup reporty.

Tato stáž pro mě měla hodnotu především z důvodu, že mi umožnila přístup do oblastí a situací, do kterých bych za normálních okolností nenahlédla. Dostala jsem šanci pomoci formovat veřejný diskurz v rámci České Republiky, a dokumenty, které jsem vytvořila, budou čteny těmi ve významných veřejných funkcích. Dokázala jsem přispět v debatách k tématům, které mě zajímají, přestože jsem ne vždy souhlasila s názory zúčastněných expertů. Byla jsem schopná vést různé statistické analýzy a podílet se na několika modelacích. Je to opravdu skvělá stáž, a tohle vše je z ní možno vytěžit.

Zda bych tuto stáž doporučila? Ano, doporučila. Lidé tu jsou milí a velice ochotní. Jelikož tento semestr byl můj finální, musela jsem napsat 25.000 slov disertační práce, ucházet se o různá zaměstnání a absolvovat telefonické pohovory, a k tomu všemu se celý čas potýkat se svými alergiemi. Moje nadřízená, Šárka Prát, byla neuvěřitelně vstřícná k mému rozvrhu a možnostem. Mohla jsem pracovat také z domu. Tedy ano, opravdu vřele doporučuji tuto stáž.

Stáže jsou o tom, co z toho vytěžíte Vy. Pokud dokážete překonávat své limity, tak jako jsem se snažila já, naučíte se opravdu mnoho.