V čele Institutu pro politiku stojí nejen profesionálové, ale především skvělá parta lidí. Dohromady jsme nejaktivnější český politický think-tank, který kultivuje politické prostředí a nabízí řešení aktuálních společenských problémů.

PODÍVEJTE SE NA PROBĚHLÉ AKCE

V průběhu léta 2017 jsem absolvoval stáž v Institutu pro politiku a společnost, malém ale poněkud rušném think tanku v centru Prahy. Stáž pro mě byla konstruktivní zkušeností, zejména protože vedla k uveřejnění mého prvního policy paperu na vědecké téma. Přestože mi výzkum týkající se migrace kvalifikovaných pracovníků ve Švédsku zabral většinu času stráveného v kanceláři, pomáhal jsem řešit i další ad hoc otázky a úkoly. Mezi běžné úlohy patřily například překlady textů z češtiny do angličtiny (ve spolupráci s česky-mluvícími kolegy) nebo korektury článků, dopisů a dalších písemností. K dalším bodům mé stáže patřily zápisy, reporty a podpůrné texty pro různé projekty a akce Institutu. Jako stážisté jsme měli příležitost se účastnit většiny akcí pořádaných Institutem. Nejzajímavější pro mě byla každoroční konference Výzvy pro Evropu. Konference byla zaměřena na Evropskou unii a evropská témata. Představili se zde zajímavé osobnosti jako současní politici a myslitelé, včetně budoucího premiéra ČR Andreje Babiše, Anny Orosz, vice presidentka nového maďarského politického hnutí Momentum nebo místopředsedy Evropského parlamentu, Pavla Teličky.

 

Prostory kanceláře samotné měly příjemnou atmosféru, na které se podíleli nejen stážisté, ale všichni spolupracovníci. Za čas strávený v Institutu jsme například dvakrát organizovali promítání seriálu Game of Thrones nebo jsme zašli na pražskou náplavku do letního kina.