V čele Institutu pro politiku stojí nejen profesionálové, ale především skvělá parta lidí. Dohromady jsme nejaktivnější český politický think-tank, který kultivuje politické prostředí a nabízí řešení aktuálních společenských problémů.

PODÍVEJTE SE NA PROBĚHLÉ AKCE

V rámci požadavků na magisterský studijní program jsem musel v posledním semestru absolvovat stáž. Měl jsem to štěstí a nastoupil právě do Institutu pro politiku a společnost. Na začátku roku 2020 jsem se po dobu 3 měsíců mohl podílet na široké škále úkolů a projektů a mnoho se naučil. Tato stáž mi dala jedinečný vhled do toho, jak podobný think-tank funguje. Navzdory tomu, že kvůli pandemii nebylo možné pracovat v kanceláři, dostal jsem příležitost ve stáži v Institutu pokračovat distanční formou. Během této doby mi byli kolegové z Institutu stále k dispozici, kdykoliv jsem potřeboval s čímkoli poradit.

Napsal jsem hned několik politických briefů a zpráv na širokou škálu témat týkajících se nejen České republiky, ale i Severní Ameriky a Evropy jako celku. Při psaní těchto článků jsem měl velkou tvůrčí svobodu a možnost být kreativní, zároveň jsem vždy obdržel konstruktivní zpětnou vazbu, která byla velmi užitečná. Práce byla flexibilní a příjemná, zaměstnanci a další stážisté byli přátelští a ochotní. Zároveň i možnost prozkoumávat Prahu byla jednoduše úžasná. Stáž v Institutu pro politiku a společnost bych doporučil každému, kdo chce získat zkušenosti a vhled do práce v politickém think-tanku.