V čele Institutu pro politiku stojí nejen profesionálové, ale především skvělá parta lidí. Dohromady jsme nejaktivnější český politický think-tank, který kultivuje politické prostředí a nabízí řešení aktuálních společenských problémů.

PODÍVEJTE SE NA PROBĚHLÉ AKCE

Jako studentka posledního ročníku bakalářského studia, jsem si začala plně uvědomovat, že je potřeba získat nějaké praktické zkušenosti a to znamená najít si stáž. Již předtím jsem dělala plno jiných věcí, ale stáž v mém životopise chyběla, tak jsem začala intenzivně hledat nabídky stáží. Zaujala mě nabídka stáže v Institutu pro politiku a společnost, konkrétně pozice člena komunikačního týmu. Institut pro politiku a společnost jsem znala již delší dobu, jelikož jsem se účastnila debat, které Institut pořádal. Na základě pohovoru jsem byla přijata a v únoru jsem nastoupila na čtyřměsíční stáž.

Náplní mojí práce v Institutu bylo především spravování facebookové stránky, ale dělala jsem i různé jiné věci. Účastnila jsem se debat, které jsem pomáhala připravovat a dělala jsem z těchto debat zápisy. Dále jsem vytvářela databáze lidí, které jsme pak zvali na připravované debaty. Měla jsem možnost účastnit se i soukromých akcí, jako například pracovní snídaně s panem ministrem Stropnickým nebo workshopu o datovém řízení státu, kde jsem potkala opravdu kapacity ve svém oboru, se kterými se běžně do styku nedostanete. Během stáže jsem se také seznámila se zahraničními studenty, takže jsem mohla používat i anglický jazyk, což bylo fajn.

Co mi stáž v Institutu dala do života a proč bych ji doporučila ostatním? Na prvním místě musím rozhodně říci, že slečny, které v Institutu pracují, jsou hrozně milé a přátelské, takže jsem se do kanceláře vždy těšila. Je zde příjemná atmosféra a také sranda. Samozřejmě toho je daleko více. Jak jsem již zmínila, setkala jsem se se zajímavými lidmi, udělala jsem si lepší představu, jak takový think- tank funguje, mohla jsem naživo sledovat debaty s odborníky na témata, která mě zajímají a sledovat, jak spolu diskutují. Určitě jsem získala obecně větší sebedůvěru a naučila jsem se snad větší zodpovědnosti. Jako pozitivní věc určitě musím zmínit psaní reportů. Tuto stáž určitě doporučuji, je časově flexibilní a odnesete si cenné zkušenosti a kontakty.  Já této zkušenosti rozhodně nelituji.

Stáž: 1. 3. 2016 – 30. 6. 2016

Foto: Mezinárodní konference Digitální Česko, 29. února 2016

14372372_1792642074327106_8763109911423728643_o