V čele Institutu pro politiku stojí nejen profesionálové, ale především skvělá parta lidí. Dohromady jsme nejaktivnější český politický think-tank, který kultivuje politické prostředí a nabízí řešení aktuálních společenských problémů.

PODÍVEJTE SE NA PROBĚHLÉ AKCE

Příběh, jak jsem se dostal do Institutu pro politiku a společnost, je zajímavý. V březnu  2018  jsem se náhodou setkal s mým přítelem, který mi řekl o této příležitosti v rámci praxe Erasmus +. Přestože jsem věděl, že zbývají jen dva dny do termínu podání přihlášky, rozhodl jsem se zkusit své štěstí a přihlásit se.

Násleudující den jsem měl pohovor s generální ředitelkou Šárkou Prát. Netrvalo to ani tak dlouho a stál jsem před kancelářskými dveřmi v centru Prahy. To byl však jen začátek mé dvouměsíční stáže v Institutu.

Během této doby jsem se podařilo pracovat na diskusích a organizacích celé řady událostí. Osobně jsem pomáhal při různých příležitostech. Ale co je nejdůležitější –  napsal jsem dva politické dokumenty, které byly následně zveřejněny na internetových stránkách Institutu. Také společně se Šárkou Prát pracujeme na velkém článku o migraci pro vědecký časopis. Pro mě to byla první vážná zkušenost v této oblasti.

Samozřejmě to nejsou jediné výhody Institutu. Má výborný tým, který je pro všechny stážisty velmi přátelský. Chtěla bych poděkovat zvláště Romanovi a Tereze, kteří mi hodně pomohly v počátečních fázích a následně mě podporovali při různých příležitostech.

Ve skutečnosti vidím spoustu důvodů, proč bych se studenti měli zúčastnit této stáže. Pokud máte zájem o politiku a máte čas, tak právě tady to je  jeden z nejlepších způsobů, jak začít svou kariéru. Jsem rád, že jsem se včas rozhodl poslal motivační dopis. Kdybych stál znovu před stejným rozhodnutím, neváhal bych.