Nestihli jste některou z našich akcí? Nebo Vás prostě jenom zajímají nejdůležitější informace, které zazněly? V jednoduchosti je krása. Rozhodli jsme se proto, že všechny reporty, videa, fotografie a tiskové zprávy dáme přehledně na jedno místo. Ať už hledáte cokoliv, určitě jste tu správně. Teď už Vám nic důležitého neuteče.

PODÍVEJTE SE NA PROBĚHLÉ AKCE

22. 2. 2021

Více o události

S potěšením Vám představujeme zprávu o cirkulární migraci mezi Běloruskem a Polskem, Slovenskem a Českou republikou. Jedná se o výsledek spolupráce čtyř výzkumných institucí –Centra sociálního a ekonomického výzkumu (Polsko), Centra sociálního a ekonomického výzkumu (Bělorusko), Institutu pro politiku a společnost (Česká republika) a Ekonomického ústavu Slovenské akademie věd (Slovensko). Společně jsme se spojili a realizovali projekt „CIRCMIGR: Zlepšení cirkulační migrace mezi Běloruskem a Polskem, Slovenskem a Českem“. Mimoto byla nezisková organizace se sídlem v Bělorusku odpovědná za spuštění a údržbu webových stránek určených pro běloruské občany, kteří mají zájem o práci v Polsku, na Slovensku nebo v České republice. Realizace tohoto projektu byla možná díky spolufinancování vládami České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska prostřednictvím Visegrádských grantů z Mezinárodního visegrádského fondu.

Zprávu editovali Agnieszka Kulesa a Piotr Kaźmierkiewicz s příspěvky Ivana Lichnera, Šárky Prát, Marka Radvanského a Andreie Yeliseyeu.