Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost pořádá debatu na téma 100 let od VŘSR - přežije kapitalismus další století?

Trvalo necelé století, než se učení Karla Marxe a Bedřicha Engelse dostalo skutečně k moci. Neblahý experiment selhal, ale po dalších sto letech od Velké říjnové socialistické revoluce se zdá, že kritika kapitalismu a tržní ekonomiky opět přichází do módy. Budeme snad  i v 21. století svědky revolucí? Mluví se dnes o příjmové a sociální nerovnosti, rozevírají se nůžky mezi bohatými a chudými. Lze ale v dnešní době mluvit o vykořisťování pracujících? Je současná společnost rozbitá a potřebujeme nový ekonomický systém?

V prvním panelu vystoupí:

Mgr. Jan Adamec, M.A., Ph.D. Historik

Prof. JUDr. Jan Kuklík, DrSc, Právní historik a děkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze

Doc. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D., Soudce Nejvyššího správního soudu

V druhém panelu vystoupí:

Prof. PhDr. Václav Bělohradský, PhD, Filozof a teoretik postmodernizmu

Doc. Jiří Schwarz, CSc., Ekonom, ředitel Centra ekonomických a tržních analýz

PhDr. Tomáš Sedláček, PhD., Vedoucí makroekonomické strategie ČSOB

MUDr. Roman Joch,  Ředitel Občanského institutu

 

Debata se bude konat dne 2. listopadu 2017 od 17:00 v Husově Domě (Jungmannova 9, Praha 1). První panel bude moderovat Jan Macháček, předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost. Moderátorem druhého panelu bude Jan Klesla, komentátor Lidových novin.