Institut pro politiku a společnost pořádá ve spolupráci se společností Bolt pracovní snídani s předsedou podvýboru pro dopravu Martinem Kolovratníkem na téma "Čeká nás dopravní revoluce nebo evoluce? Aneb legalizuje novela zákona digitální platformy?".

Není asi nikdo, kdo by v životě neslyšel o Uber, Liftu nebo Boltu (dříve Taxify). Taxikáři v Praze kvůli nim dokonce několikrát zablokovali dopravu v hlavním městě. Důvod? V Česku nejsou jasná pravidla pro legální fungování služeb takzvané sdílené ekonomiky. Na trhu tak existují pravidla pouze pro „klasické služby“, na které zákon pamatuje. To je však nedostatečné. Poslanecká sněmovna právě projednává vládní návrh novely zákona, která má za úkol tento stav definitivně napravit a podmínky na trhu narovnat.

Vydá se stát cestou liberalizace trhu a upustí od některých povinností, nebo naopak zavede nové? Jak chce Ministerstvo dopravy kontrolovat digitální taxislužby, když plánuje zrušit taxametry? Jaké změny čekají taxikáře a co tím získá zákazník? A je to opravdu tak, že stát zákonem legalizuje digitální taxislužby?

Potvrzenými hosty jsou:

Martin Kolovratník, předseda sněmovního podvýboru pro dopravu, Poslanecká sněmovna ČR

Ladislav Němec, náměstek pro řízení Sekce dopravní, Ministerstvo dopravy ČR

Roman Sysel, regionální manažer Boltu pro střední Evropu

Moderátorem pracovní snídaně je Lukáš Luzar z Institutu pro politiku a společnost.

Akce pouze pro zvané.