Institut pro politiku a společnost pořádá ve spolupráci se společností Microsoft pracovní snídani na téma "Češi a kybernetické dovednosti. Jak jsme na tom?", která se uskuteční 20. října v Praze.

Posílení bezpečnosti kybernetického prostoru patří mezi priority českého předsednictví Radě Evropské unie. Ve světle událostí poslední let se nejedná o nic překvapivého. Občané, státní organizace nebo soukromé firmy jsou totiž stále častěji vystaveny různým hybridním hrozbám či kybernetickým útokům.

Není již otázkou, zda se v budoucnu znovu staneme cílem kybernetického útoku, ale pouze kdy k němu dojde. Kybernetické dovednosti tak sehrávají klíčovou roli při obraně. Lze proto očekávat, že význam kybernetických dovedností do budoucna významně vzroste.

Jak lze zvýšit úroveň kybernetických dovedností napříč společností? Jakým způsobem budujeme vlastní kybernetické kapacity? Jakou roli v tomto ohledu zastává soukromý sektor? Motivuje stát talentované studenty z oblasti ICT, aby pro něj následně pracovali?? Jak mohou rozvoji kybernetických dovedností přispět zaměstnavatelé? A je české školství připraveno učit pokročilé kybernetické dovednosti?

Našimi hosty budou:

  • Lukáš Kintr, ředitel, Národní úřad kybernetické a informační bezpečnosti.
  • Martin Hruška, ředitel pro partnerský ekosystém, Microsoft.
  • Tereza Tůmová, výkonná ředitelka, Sdružení pro internetový rozvoj.
  • Lucie Kadlecová, senior associate v CybExer Technologies a vědecký výzkumník v Peace Research Centre Prague, Univerzita Karlova.

Moderátorem akce je Roman Máca, analytik Institutu pro politiku a společnost.

Akce pouze pro zvané.

SPOLUPOŘADATELEM AKCE JE 

 

AKCE JE SOUČÁSTÍ DOPROVODNÉHO PROGRAMU TÝDNE INOVACÍ 2022