Institut pro politiku a společnost Vás zve ke sledování online interview s Evou Le Peutrec, které se uskuteční 26. května od 10:00 do 10:30.

Videozáznam

Eva Le Peutrec je jednou z nejúspěšnějších českých architektek. Navštívila více než čtyřicet zemí, žila na čtyřech kontinentech a mluví pěti jazyky. Po studiích v České republice odletěla do San Francisca a po dvou letech se přesunula do Šanghaje. Už v roce 2009 vyprojektovala v Číně svůj první mrakodrap a dnes má za sebou více než dvě desítky podobných projektů. Eva Le Peutrec postavila prakticky na zelené louce milionové město Yuhang City, které má potenciál stát se čínským Silicon Valley. Je jedinou českou architektkou, která navrhla tzv. super high-rise, což je stavba s výškou nad 300 metrů.

Je těžké se v zahraničí prosadit jako architektka ? Čím si vysvětluje, že se jí podařilo uspět v silně konkurenčním prostředí? Jak koronavirová pandemie poznamenala rozvoj měst? Na co nemůžeme zapomenout při strategickém plánování vývoje měst? Omezí se výstavba kancelářských budov? A na čem právě Eva Le Peutrec pracuje?

Naše pozvání exkluzivně přijala architektka Eva Le Peutrec, zakladatelka architektonického studia E-STUDIO.

Moderátorem interview je Tomáš Čech, zakladatel architektonické platformy Polychrome.

Online interview se uskuteční 26. května od 10:00 do 10:30 a sledovat ho můžete živě na našem Facebooku a YouTube.