Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost pořádá debatu na téma Česko-čínské investice.

Problémy týkající se čínských firem a jejich dopadů na českou ekonomiku způsobily v loňském roce mírný rozruch.

Ale co se skutečně děje s čínskými investicemi v České republice? Jsou tyto investice dostatečně přínosné? Nebo by mohly ohrozit bezpečnost nebo geopolitické zázemí České republiky? Využívá Čína Českou republiku jako svůj opěrný bod v EU? Nebo je to jen iluze? Proč lidé tolik mluví o čínském vlivu v České republice a ne o větších investorech, jako jsou Jižní Korea nebo Japonsko, kteří do naší země investují mnohem více a kteří jsou také relevantnějšími zaměstnavateli? Jak hodnotíte slavné a kontroverzní prohlášení čtyř ústavních činitelů?

Debatovat s Vámi budou:

Jan Kohout, president New Silk Road

Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory ČR

Olga Lomová, česká sinoložka a překladatelka z čínštiny

Ivana Karásková analytička Výzkumného centra AMO

Jan Macháček, předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost

Debata se uskuteční dne 13. listopadu od 17:00 hodin ve Federálním shromáždění (Vinohradská 1, Praha), za moderace Petra Koláře,  bývalého velvyslance v USA a Rusku a seniorního poradce Squire Patton Boggs.

PDF ke stažení