Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Friedrich Naumann Foundation Vás srdečně zve k účasti na diskuzi na téma budoucnost česko-německých vztahů.

Role České republiky a Německa v rámci EU nemůže být podceňována. Jen před několika desítkami let byla podepsána Česko-německá deklarace za účelem zajištění pozitivního vývoje vztahů mezi státy. Oba národy se snaží dosáhnout obdobných cílů a potýkají se rovněž s podobnými výzvami. Debata o současných politických i ekonomických podmínkách je proto klíčová pro pochopení budoucího vývoje vzájemných vztahů.

Zůstane Německo i v budoucnu stěžejním obchodním partnerem České republiky? Mohou vlády obou států překonat současné názorové odlišnosti?

Diskutovat bude:

Renata Alt, poslankyně Nemeckého spolkového snemu

Aleš Chmelař, státní tajemník pro evropské záležitosti, Úřad vlády ČR

 

Tato business breakfast je pouze pro zvané.