Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost Vás zve na další debatu ze série o urbanismu, tentokráte nazvanou Nová éra urbanismu v Brně.

Říkáte, že Vás se to netýká? Nekritizovali jste někdy novou výstavbu v centru města, nebo problémy s dopravou? Pak se Vás urbanismus týká mnohem více, než si sami myslíte. 

Urbanistický vývoj měst by měl odrážet vývoj celé společnosti včetně obyvatel, kteří ve městech žijí. Možná právě toto je problém, na který by se měli čeští urbanisté zaměřit.

Přijďte diskutovat o tom, kam má směřovat urbanistický vývoj města Brna, jak bude vypadat nový územní plán a rozvoj veřejného prostoru ve městě.

Debatovat s Vámi budou:

Petr Vokřál, primátor statutárního města Brna

Michal Sedláček, ředitel Kanceláře architekta města Brna

Zdeňka Vydrová, hlavní architektka města Litomyšl

Alexej Veselý, výkonný ředitel a místopředseda představenstva Trikaya

Debata se uskuteční 2. března 2017 od 17:00 v Moravské Galerii (budova UMPRUM, Husova 536/14, Brno) a bude jí moderovat Osamu Okamura, architekt a programový ředitel reSITE.