Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Jménem Institutu pro politiku a společnost bychom Vás rádi pozvali na veřejnou debatu na téma "Co může pro filmaře udělat stát?" Debatu bude moderovat český novinář, komentátor, spisovatel a poslanec (ANO) Martin Komárek.

Poslaneckou sněmovnu čeká klíčová norma, která upravuje financování české kinematografie a její podporu – novela zákona o audiovizi. Tato novela rozšiřuje státní dotace a navrhuje učinit rozhodování fondu více transparentním.

Chcete se dozvědět co mohou pro filmaře politici udělat? Pomáhá stát filmařům dostatečně? Rozhoduje Rada fondu správně? Nejsou jen vyvolení a zavržení? Co můžeme všichni udělat pro to, aby filmy vítězily na prestižních festivalech?

O těchto a dalších otázkách budou s Vámi a Martinem Komárkem debatovat:

Helena Bezděk Fraňková, ředitelka Státního fondu kinematografie

Daniel Severa, prezident Asociace filmových a televizních producentů

Pavel Strnad, předseda  Asociace producentů v audiovizi

Radomír Dočekal, místopředseda Asociace producentů v audiovizi

Debata se bude konat dne  2. prosince 2015 od 16:00 v Poslanecké sněmovně, Sněmovní 4, Praha.

Registrujte se zde