Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost pořádá workshop v návaznosti na konferenci Digitální Česko pod názvem Datové řízení státu.

Rozhodování na bázi dat je v současné době jednám z nejefektivnějších způsobů řízení čehokoli – firmy, organizace i státu. Zástupci veřejné správy ale nemají vhodné zkušenosti, znalosti ani nástroje k tomu, aby mohli data využívat k jednoduššímu řízení svých institucí.

Datové řízení má přitom neoddiskutovatelné výhody a nabízí zcela nový pohled na existující problémy a výzvy.

Workshop představí účastníkům tato témata a zaměří se na konkrétní ukázky, příklady a případové studie:

  • Co jsou to big data a jaký mají přínos?
  • Každý úředník může být datovým analytikem
  • Vizualizace dat jako řešení současných problémů jednotlivých ministerstev
  • Automatizace práce s daty jako nástroj pro efektivní správu státu
  • Open data jako příležitosti pro rozvoj země
  • Predikce a nástroje budoucnosti, které v budoucnu změní způsob řízení naší země

 

Workshop pod vedením Filipa Dřímalky, experta na digitální inovace, Filipa Douška, experta na big data a autora knihy Hejno bez ptáků, Vojtěcha Ročka, experta na moderní nástroje na práci s daty  a Michala Kubáně, Národního koordinátora otevřených dat Ministerstva vnitra ČR proběhne 4. května 2016. Akce je pouze pro zvané.