Aktuálně

Vysoká škola CEVRO Institut, Jungmannova 17
Praha
Vystoupí:
Jiří Šedivý
Martin Povejšil
Ondřej Ditrych
Tomáš Pojar
Moderuje:
Roman Máca

Institut pro politiku a společnost Vás zve na veřejnou debatu na téma Oslava 20. výročí vstupu České republiky do NATO.

Česká republika si v tomto roce připomíná 20 let od vstupu do NATO, které je nejsilnější vojenskou aliancí na světě. Za uplynulé dvě dekády se česká armáda značně proměnila a od roku 2005 je plně profesionální. Tím se i automaticky snížil počet vojáků a naplnění stavů se stalo jednou z hlavních výzev. V průběhu let se stále více stává populární forma aktivních záloh. I přes výměnu Migů za Gripeny zůstává nezanedbatelná část vybavení z doby před rokem 1989. Armádní akvizice komplikuje nejen nedostatek finančních prostředků, ale i samotný proces výběrových řízení, které doprovázela řada korupčních kauz. Česká republika se po boku spojenců rovněž zapojila do řady zahraničních misí v Pobaltí, na Balkáně, či chránila vzdušný prostor Islandu. Nasazení probíhalo i mimo Evropu v Iráku, Afghánistánu, v africkém Mali a v dalších zemích.

Co České republice přineslo členství v NATO? Jak by měla vypadat budoucnost armády, aby se stala ještě více atraktivním zaměstnavatelem? Jak efektivně pro armádu nakupovat a zajistit pro vojáky moderní a kvalitní vybavení? A jaké by měly být priority ČR ve vztahu k NATO v budoucnu?

Potvrzení hosté:

Jiří Šedivý, stálý představitel ČR při NATO

Martin Povejšil, náměstek pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální, Ministerstvo zahraničních věcí; bývalý stálý představitel ČR při NATO

Ondřej Ditrych, ředitel, Ústav mezinárodních vztahů

Tomáš Pojar, bezpečnostní analytik, CEVRO Institut

Moderátorem debaty je Roman Máca, analytik Institutu pro politiku a společnost.

 

Pracovním jazykem je čeština.

Debata se bude konat dne 11. 3. 2019 v čase 17:00-19:00 v prostorách Vysoké školy CEVRO Institut, Jungmannova 17, Praha. 

Registrace

Políčka označená * jsou povinná

Subjekt údajů dává odesláním přihlášky souhlas se zpracováním svých osobních údajů (jména, příjmení, emailu a případně dotazu pro řečníka) spolkem Institut pro politiku a společnost, z. s., sídlem Babická 2329/2, 149 00 Praha, IČ: 227 68 670 za účelem registrace na uvedenou debatu nebo akci pořádanou Institutem pro politiku a společnost z. s.

Více informací o rozsahu a způsobu zpracování Vašich osobních údajů za tímto účelem najdete zde.

Chci i v budoucnu dostávat informace o akcích pořádaných Institutem pro politiku a společnost z. s.

Subjekt údajů dává odesláním přihlášky souhlas se zpracováním svých osobních údajů, tedy jména, příjmení, emailu a jiných kontaktních údajů spolkem Institut pro politiku a společnost, z.s., sídlem Babická 2329/2, 149 00 Praha, IČ: 227 68 670. Institut pro politiku a společnost, z.s. zpracuje osobní údaje pro účely zasílání pozvánek na budoucí akce a informování o aktivitách Institutu pro politiku a společnost prostřednictvím emailu. Subjekt údajů má možnost udělený souhlas kdykoliv odvolat korespondenčně nebo emailem na office@politicsandsociety.cz.

Více informací o rozsahu a způsobu zpracování Vašich osobních údajů za tímto účelem najdete zde.