Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Českou spořitelnou pořádá veřejnou debatu na téma Efektivní využívání energie a odpadů v podnikatelské sféře. Debatu bude moderovat Jan Macháček, analytik Lidových novin a předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost.

Evropská komise letos představila svou vizi energetické unie, která ovlivní všechny členské státy EU. Vyšší integrovanost trhu s energií počítá se zajištěním bezpečnosti velkého počtu dodávek z obnovitelných zdrojů a podporuje vývoj moderních a šetrnějších technologií. Významným prvkem této unie je i prosazování vysoké energetické účinnosti zajišťující úspory a rozumné nakládání s velkým množstvím odpadů, které naše konzumní společnost produkuje. Nejeden podnikatel založil své podnikání na zpracování odpadů a díky recyklaci tím umožnil  opětovné použití materiálů v dalších odvětvích průmyslu.

Jaké změny přinese energetická unie? Co to znamená energetická efektivita? Jaká systémová opatření budou zavedena? Dokážeme jako společnost přepnout na takzvanou zelenou energii a zároveň pokrýt naší spotřebu? Jak se v ČR nakládá s odpady a lze v tomto odvětví úspěšně podnikat?

O tématu budou spolu s Janem Macháčkem diskutovat:

Max Wandler, expert na energetiku,  Česká spořitelna

Petr Havelka, výkonný ředitel, Česká asociace odpadového hospodářství

František Petružálek, šéfredaktor, časopis Czech Industry

 

Debata proběhne dne 24. 11. 2015 od 18:00 do 20:00CERGE, Politických vězňů 7, Praha 1.

Registrujte se zde