Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Americké centrum ve spolupráci s Institutem pro politiku a společnost pořádá veřejnou debatu na téma Energetická bezpečnost ve střední Evropě. Debatu bude moderovat Jan Macháček, analytik Lidových novin a předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost.

Naléhavost problematiky uprchlické krize zastínila diskusi o neméně ožehavých aktuálních problémech, jakým je například energetická bezpečnost. Celá střední Evropa je v ohledu dodávek plynu a ropy závislá na Rusku. Ani Washington a Brusel situaci neberou na lehkou váhu, zároveň zvažují použití dalších ekonomických sankcí vůči Rusku. Jak efektivně a účinně řešit celou situaci? Jak se postavit k problému diverzifikace energetických zdrojů? Kdo bude nutná a zároveň nákladná opatření hradit?

Na tato témata budou spolu s Janem Macháčkem debatovat:

Luboš Palata, Mladá fronta DNES

Pavel Šolc, náměstek ministra průmyslu a obchodu

Jana Chvalkovská, Vítkovice Machinery Group, personální ředitelka

Jan Pravda, zakladatel Sanning Capital

Michal Šnobr, analytik Hospodářských novin

 

Debata proběhne dne 2.11. 2015 od 18:00 do 20:00 v Americkém centru, Tržiště 13, Praha.

 

Registrujte se zde