Aktuálně

Vysoká škola CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1)
Vystoupí:
René Neděla
Jiří Marek
Michal Šnobr
Václav Hrabák
Dana Drábová
Lubomír Lízal
Moderuje:
Jan Macháček

Institut pro politiku a společnost Vás zve na debatu s názvem Jak Nord Stream 2 rozděluje Evropu a jaký význam bude přisouzen jaderné energetice.

Plánovaný energetický mix ČR počítá zejména s rozvojem jaderné energetiky i obnovitelných zdrojů. Jít cestou německé energiewende, by znamenalo rezignovat na naši energetickou bezpečnost a soběstačnost.

Kde vezme Česká republika energii na další století? Máme se orientovat nadále na jadernou energetiku, nebo jít německou cestou a otočit se naopak především k obnovitelným zdrojům a plynu? A jaká je budoucnost energie z uhlí? A jaký je mezinárodní a strategický rozměr takových rozhodnutí? Jak nás ovlivní například výstavba plynovodu Nord Stream 2? Mimochodem – novinkou je, že dne 8.2.2019  EU dospěla k zásadnímu rozhodnutí ohledně regulace Nord Stream 2. Co se presně dohodlo? A jaké to bude mít důsledky? 

Řečníci:

René Neděla, náměstek pro řízení sekce surovin a energetiky, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR,

Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost,

Jiří Marek, prezident spolku Jaderní veteráni,

Václav Hrabák, předseda energetické sekce Hospodářské komory ČR,

Lubomír Lízal, rektor AAU, člen dozorčí rady Expobank a ČEZ,

Michal Šnobr, analytik a investor. 

Debatu moderuje Jan Macháček, předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost.

Debata se bude konat dne 19.2.2019 od 17:00 do 19:00 hodin na Vysoké škole CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1).

 

Registrace

Políčka označená * jsou povinná

Subjekt údajů dává odesláním přihlášky souhlas se zpracováním svých osobních údajů (jména, příjmení, emailu a případně dotazu pro řečníka) spolkem Institut pro politiku a společnost, z. s., sídlem Babická 2329/2, 149 00 Praha, IČ: 227 68 670 za účelem registrace na uvedenou debatu nebo akci pořádanou Institutem pro politiku a společnost z. s.

Více informací o rozsahu a způsobu zpracování Vašich osobních údajů za tímto účelem najdete zde.

Chci i v budoucnu dostávat informace o akcích pořádaných Institutem pro politiku a společnost z. s.

Subjekt údajů dává odesláním přihlášky souhlas se zpracováním svých osobních údajů, tedy jména, příjmení, emailu a jiných kontaktních údajů spolkem Institut pro politiku a společnost, z.s., sídlem Babická 2329/2, 149 00 Praha, IČ: 227 68 670. Institut pro politiku a společnost, z.s. zpracuje osobní údaje pro účely zasílání pozvánek na budoucí akce a informování o aktivitách Institutu pro politiku a společnost prostřednictvím emailu. Subjekt údajů má možnost udělený souhlas kdykoliv odvolat korespondenčně nebo emailem na office@politicsandsociety.cz.

Více informací o rozsahu a způsobu zpracování Vašich osobních údajů za tímto účelem najdete zde.