Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost Vás zve na debatu s názvem Jak Nord Stream 2 rozděluje Evropu a jaký význam bude přisouzen jaderné energetice.

Plánovaný energetický mix ČR počítá zejména s rozvojem jaderné energetiky i obnovitelných zdrojů. Jít cestou německé energiewende, by znamenalo rezignovat na naši energetickou bezpečnost a soběstačnost.

Kde vezme Česká republika energii na další století? Máme se orientovat nadále na jadernou energetiku, nebo jít německou cestou a otočit se naopak především k obnovitelným zdrojům a plynu? A jaká je budoucnost energie z uhlí? A jaký je mezinárodní a strategický rozměr takových rozhodnutí? Jak nás ovlivní například výstavba plynovodu Nord Stream 2? Mimochodem – novinkou je, že dne 8.2.2019  EU dospěla k zásadnímu rozhodnutí ohledně regulace Nord Stream 2. Co se presně dohodlo? A jaké to bude mít důsledky? 

Řečníci:

René Neděla, náměstek pro řízení sekce surovin a energetiky, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR,

Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost,

Jiří Marek, prezident spolku Jaderní veteráni,

Václav Hrabák, předseda energetické sekce Hospodářské komory ČR,

Lubomír Lízal, rektor AAU, člen dozorčí rady Expobank a ČEZ,

Michal Šnobr, analytik a investor. 

Debatu moderuje Jan Macháček, předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost.

Debata se bude konat dne 19.2.2019 od 17:00 do 19:00 hodin na Vysoké škole CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1).