Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Insitut pro politiku a společnost ve spolupráci s Jagello 2000 pořádá pracovní snídani na téma Jak posílit vztah mezi USA a Evropou – výstupy summitu NATO v Bruselu.

NATO je mezinárodní organizací sdružující 29 států. Česká republika je členem od roku 1999, kdy se společně s Polskem a Maďarskem stala jednou z prvních zemí bývalého východního bloku vstupujících do NATO. Funkci předsedy Vojenského výboru NATO mezi lety 2015 a 2018 zastával armádní generál Petr Pavel.

Právě s ním se budeme bavit o nových výzvách pro země NATO, jako jsou problematika transatlantické spolupráce, výdajů na obranu a armádních akvizic. Debata se rovněž dotkne témat, jako je schopnost čelit hybridním hrozbám a význam kolektivní obrany a zahraničních misí.

 

Hlavním řečníkem pracovní snídaně bude Petr Pavel, bývalý předseda Vojenského výboru NATO.

 

Akci bude moderovat Jan Macháček, předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost.

 

Akce je pouze pro zvané.