Institut pro politiku a společnost si Vás dovoluje pozvat na debatu s názvem „Je manželství pro všechny, skutečně pro všechny?“ Debata se bude konat pod záštitou pana poslance Nachera.

V Poslanecké sněmovně leží dva protichůdné návrhy zákonů o manželství. První z nich chce manželství takzvaně „otevřít všem“, a to včetně homosexuálních párů. Druhý návrh požaduje ústavní definici manželství výlučně jako svazku muže a ženy. Politici i veřejnost jsou v tomto rozděleni a oba návrhy mají své silné odpůrce i zastánce. Přijďte si poslechnout argumenty pro a proti od zastánců obou táborů a udělejte si na věc vlastní názor.

Manželství pro všechny podporuje většina Čechů a Češek, proč tedy o zákonu Poslanecká sněmovna ani po 18 měsících stále nehlasovala? Jaké konkrétní problémy mají duhové páry proto, že jim zákon zakazuje vstupovat do manželství? A jak tím trpí zejména jejich děti? Jsme jedna z posledních demokratických zemí, která ještě nemá manželství pro všechny. Takových je už 29 a žije v nich 1 miliarda lidí. Jaký mělo u nich přijetí manželství pro všechny důsledky?

Řečníci:

Patrik Nacher, poslanec, Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky

Barbora Kořanová, poslankyně, Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky

Jan Gregor, místopředseda, Aliance pro rodinu

Adéla Horáková, právnička, iniciativa „Jsme fér“

Moderátorkou debaty je Marcela Konrádová, externí analytička, Institut pro politiku a společnost.

Akce se bude konat 9. ledna 2020 od 15:00 do 17:00 v budově Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, místnost číslo J205, Sněmovní 1, Praha.