Aktuálně

Coworking Prague
Praha
Vystoupí:
Karel Rais
Pavel Kysilka
Pavlína Žáková
Dáša Divišová
Moderuje:
Bohumil Kartous

Institut pro politiku a společnost pořádá druhou veřejnou debatu z cyklu Vzdělávání na téma "Kdo má učit na českých školách?"

Teach first, Teach for US, Teach for Slovakia. To jsou programy, které se snaží dostat do škol talentované absolventy vysokých škol, aby využili svého nadání jako učitelé. V ČR to není možné. Zákon o pedagogických pracovnících omezuje možnost učit jen na ty, kdo získali vysokoškolské pedagogické vzdělání.

Má to smysl, když se na pedagogické fakulty hlásí většinou jen ti studenti, kteří se nedostanou jinam? Když ti nejlepší z pedagogických fakult stejně ze škol odcházejí? A obsah pedagogického vzdělání je stále nejasný? Jaká je v této otázce role státu, coby realizátora vzdělávání jako veřejné služby? A jak dosáhnout toho, aby byli čeští učitelé skutečnými a uznávanými profesionály? Uvědomujeme si, že učitelé společně s rodiči vychovávají generaci pro příští věk nás všech…?

Přijďte diskutovat o vzdělávání s:

Karlem Raisem, poslancem PČR

Pavlem Kysilkou, bývalým výkonným guvernérem ČNB a generálním ředitelem ČS

Pavlínou Žákovou, ekonomickou poradkyní zastoupení Evropské komise v ČR

Dášou Divišovou, nezávislou konzultantkou

Debatu moderuje Bohumil Kartous, vedoucí komunikace EDUin a nezávislý konzultant Institutu pro politiku a společnost.

Debata proběhne dne 8. března 2016 od 17:00 hodin v konferenčním sálu Coworking Prague (Karlovo náměstí 7/325, Praha 2, 120 00).

Registrace

Políčka označená * jsou povinná

Subjekt údajů dává odesláním přihlášky souhlas se zpracováním svých osobních údajů, tedy jména, příjmení, emailu a jiných kontaktních údajů spolkem Institut pro politiku a společnost, z.s., sídlem Babická 2329/2, 149 00 Praha, IČ: 227 68 670. Institut pro politiku a společnost, z.s. zpracuje osobní údaje pro účely zasílání pozvánek na budoucí akce a informování o aktivitách Institutu pro politiku a společnost prostřednictvím emailu. Subjekt údajů má možnost udělený souhlas kdykoliv odvolat korespondenčně nebo emailem na office@politicsandsociety.cz.