Aktuálně

Americké centrum, Tržiště 13, Praha 1
Vystoupí:
Daniel Anýž
Kryštof Kozák
Ondřej Jonáš
Ondřej Malý
Moderuje:
Jan Macháček

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Americkým centrem pořádají debatu s názvem Kongres vs. Trump: Změní se po volbách zahraniční politika USA?

Americké kongresové volby bývají považovány za jakýsi plebiscit o prezidentské politice. Nejinak tomu bylo i v případě listopadových voleb, které prověřily sílu pozice Donalda Trumpa jako 45. prezidenta USA.

Od roku 1958 se jen dvěma prezidentům podařilo vyhrát své „midterms“ – v roce 1998 Billu Clintonovi a v roce 2002 Georgi Bushovi. Měl tedy vůbec Donald Trump šanci? Jak zafungovala jeho kampaň? Jak se rétorika prezidenta během předvolebních setkání odrazila na jeho podpoře v řadách republikánů? Jak bude fungovat vztah mezi demokraty ovládanou Sněmovnou a republikány kontrolovaným Senátem?

V Evropě a v České republice nás ale pochopitelně především zajímá, jestli se po těchto volbách něco změní v americké zahraniční a bezpečnostní politice. Nebude rozdělený Kongres paralyzovaný? A jaký bude vztah Kongresu vůči prezidentovi? A co to bude znamenat pro NATO, EU a co pro Česko? Změní prezident Trump svou rétoriku?

Řečníci:

Ondřej Malý, bývalý náměstek pro internetizaci, MPO,

Kryštof Kozák, vedoucí katedry severoamerických studií Karlovy Univerzity,

Daniel Anýž, komentátor Hospodářských novin,

Ondřej Jonáš, investiční bankéř.

Debatu moderuje Jan Macháček, předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost.

Registrace

Políčka označená * jsou povinná

Subjekt údajů dává odesláním přihlášky souhlas se zpracováním svých osobních údajů (jména, příjmení, emailu a případně dotazu pro řečníka) spolkem Institut pro politiku a společnost, z. s., sídlem Babická 2329/2, 149 00 Praha, IČ: 227 68 670 za účelem registrace na uvedenou debatu nebo akci pořádanou Institutem pro politiku a společnost z. s.

Více informací o rozsahu a způsobu zpracování Vašich osobních údajů za tímto účelem najdete zde.

Chci i v budoucnu dostávat informace o akcích pořádaných Institutem pro politiku a společnost z. s.

Subjekt údajů dává odesláním přihlášky souhlas se zpracováním svých osobních údajů, tedy jména, příjmení, emailu a jiných kontaktních údajů spolkem Institut pro politiku a společnost, z.s., sídlem Babická 2329/2, 149 00 Praha, IČ: 227 68 670. Institut pro politiku a společnost, z.s. zpracuje osobní údaje pro účely zasílání pozvánek na budoucí akce a informování o aktivitách Institutu pro politiku a společnost prostřednictvím emailu. Subjekt údajů má možnost udělený souhlas kdykoliv odvolat korespondenčně nebo emailem na office@politicsandsociety.cz.

Více informací o rozsahu a způsobu zpracování Vašich osobních údajů za tímto účelem najdete zde.