Institut pro politiku a společnost pořádá ve spolupráci se společností Microsoft pracovní snídani na téma "Kybernetická bezpečnost a kriminalita v ČR", která se uskuteční 29. září v Praze.

Říjen je Evropským měsícem kybernetické bezpečnosti vyhlášeným agenturou ENISA. Cílem této iniciativy je podporovat bezpečnost na internetu, ať již mezi občany nebo soukromými či veřejnými organizacemi, formou zvyšování povědomí a sdílení osvědčených postupů.

S příchodem globální koronavirové pandemie se téma kybernetické bezpečnosti stalo ještě více aktuálnějším. Stále větší část našeho života se postupně přesouvá do kybernetického prostředí a koronavirová pandemie tuto změnu akcelerovala. Značná část zaměstnanců a podnikatelů pracuje z pohodlí svého domova. Internet ovšem využívá k celé řadě dalších aktivit, jako jsou nákupy potravin, oblečení, ale také k zábavě.

V posledních letech nabírá na popularitě také internet věcí, kdy nám “smart” spotřebiče sice usnadňují práci, avšak mohou současně sloužit jako vstupní brána k našim datům. Přitom ne každý z nás využívá odpovídající zabezpečení a v důsledku toho riskujeme své osobní informace. A děje se to nejen v soukromé sféře, ale i ve státní správě, kdy zaměstnanci častěji pracují z domova.

Jak si stojí Česká republika v oblasti kyberbezpečnosti? Přinesla pandemie nějaké nové hrozby? Ať už pro státní instituce nebo běžné uživatele? Jak jsme na tom v porovnání s ostatními státy? A je česká společnost dostatečně opatrná a v této oblasti vzdělaná? Jak se můžeme bránit nástrahám typu phishingu nebo ransomware?

Vystoupí:

  • Robert Králíček, poslanec, Parlament České republiky.
  • Dalibor Kačmář, ředitel pro technologické standardy, Microsoft.
  • Luboš Fendrych, ředitel Odboru vzdělávání, výzkumu a projektů, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.
  • Tereza Bartoníčková, prezidentka, Internetový institut.

Moderátorem akce je Roman Máca, analytik, Institut pro politiku a společnost.

Akce pouze pro zvané.

SPOLUPOŘADATELEM AKCE JE