Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Americkým centrem pořádá veřejnou debatu na téma "Mírové řešení konfliktu v Sýrii a boj s Islámským státem".

Svět se usilovně snaží hledat mírové řešení konfliktu v Sýrii, které by situaci v zemi stabilizovalo. Jednou z možností je vláda národní jednoty.

Mezitím však Islámský stát útočí v Evropě a ohrožuje bezpečnost, svobodu a evropské hodnoty. Ocitáme se tak v jistém tranzitním období, ve kterém se začíná jasně formulovat koalice proti teroristické organizaci IS, a zintenzivňují se proti ní útoky.

Jak pokračuje řešení války v Sýrii? Jak bojovat proti terorismu a zejména Islámskému státu? Může být IS poražen pozemními útoky? Je nutné, aby se jich účastnilo NATO?

Pozvání k vystoupení na debatě přijali:

Tomáš Pojar – diplomat, bezpečnostní analytik

Daniel Koštoval – státní tajemník Ministerstva obrany ČR

Tomáš Kocián – vedoucí syrské mise Člověk v tísni

Jan Daniel – výzkumný pracovník Ústav mezinárodních vztahů

Debata se bude konat dne 18. ledna 2016 od 18:00 v budově Hollar (místnost č. 14), Smetanovo nábřeží 6, Praha. Debatu bude moderovat předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost pan Jan Macháček.

Registrujte se zde